Festiwal Młoda Malta

Festiwal Młoda Malta to festiwal teatrów szkolny, który odbywa każdego czerwca od jego pierwszej edycji w 2014 roku w Liceum Da Vinci w Poznaniu. To wydarzenie kulturalno-edukacyjne jest organizowany pod auspicjami Fundacji Malta i we współpracy z Fundacją Vox Artis oraz Collegium Da Vinci.
fause rolex
To tygodniowe czerwcowe wydarzenie stwarza wyjątkową możliwość dla młodych ludzi z Europy by spotkać się i za pomocą języka teatru dyskutować o współczesnych problemach. Festiwal jest żywym forum do pogłębiania wymiany międzykulturowej, przełamywania barier i stereotypów, oraz promowania tolerancji i otwartości na różnorodność. Narzędziem do osiągania tych celów jest  teatr- bo jest uniwersalnym sposobem komunikacji rozumianym przez wszystkich i pozwala na międzynarodową wypowiedź na  te trudne tematy.

Co roku podczas festiwalu spotyka się tutaj ponad 100 uczniów z Polski, Ukrainy, Niemiec, Hiszpanii i Portugalii-uczestniczą w warsztatach, dyskusjach i wydarzeniach integracyjnych. Uczniowie z zagranicy nocują u rodzin uczniów ze szkół Da Vinci, co rodzi okazję do rozwijanie

umiejętności komunikacji w językach obcych oraz do zawierania nowych przyjaźni. Uczniowie Da Vinci są czynnie zaangażowani w trwające cały rok przygotowania do każdej edycji festiwalu- są wolontariuszami, którzy pomagają przy organizacji festiwalu, a także dziennikarzami i  fotografami, konferansjerami i aktorami.

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci EneDueDe

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci EneDueDe to kompleksowy program edukacyjno – animacyjny skierowany do dzieci, rodziców, opiekunów i mieszkańców Poznania. Organizatorami Festiwalu są Fundacja VOX Artis oraz Concordia Design. Jest to pierwszy tego typu Festiwal w Polsce – do tej pory odbyło się już 9 edycji tego wydarzenia i każda z nich miała swój motyw przewodni. 

Kluczem spajającym program 9.edycję było hasło MAŁE RĘKO-DZIEŁO, a punktem wyjścia wystawa Sophie Taeuber-Arp odbywająca się w Centrum Kultury ZAMEK, które było partnerem Festiwalu. 

Najważniejszym punktem Festiwalu była Strefa Zajęć Praktyczno – Technicznych (ZPT) – otwarta przestrzeń, w której znajdowało się 5 stanowisk warsztatowych. Dzieci projektowały tu różne przedmioty z wykorzystaniem tradycyjnych technik rzemieślniczych i z wykorzystaniem następującyh materiałów: papier, drewno, glina, tkania, ceramika. 

W 2018 roku główną osią Festiwalu była wystawa stworzona wspólnie z Duńskim Instytutem Kultury – „Dania do Poznania”. Wystawa prezentowała ikony duńskiego designu dla dzieci – przedmioty, których nie może zabraknąć w żadnym duńskim pokoju dziecięcym. Za aranżację i przygotowanie wystawy odpowiadały architektki z duńskiego studia My Little Architect. 

Producent: Concordia Design